Tuesday, 23 August 2016



Англійська – цікава й різноманітна мова, що приховує в собі дуже багато фактів, які відомі не кожному. Вирішили ознайомити вас із деякими, щоб ви могли похвалитися перед друзями новими знаннями.
Go! – найкоротше речення в англійській мові.
Як ви вважаєте, що такого унікального у реченні The quick brown fox jumps over the lazy dog? Це – панграма, або речення, в якому присутні всі літери алфавіту.
Більша кількість слів в англійській мові починається з літери S.
А літера Е – найбільш уживана.
Ви не зможете підібрати риму до наступних англійських слів: month, orange, silver та purple.
У середині ХХ сторіччя (з 1934 по 1940 рр.) через друкарську помилку в англійських словниках з’явилося нове слово dord, яке немало жодного значення. Пізніше воно стало відомим як ghost word (неіснуюче слово; слово-привид).
Найкоротше, найстаріше й найуживаніше слово в англійській мові – це I. До найстаріших слів, якщо вірити середньовічним манускриптам, можна також віднести we, two та three.
Якщо перевернути слово SWIMS, то ми знову отримаємо «SWIMS» (можете перевірити це). Такі слова називаються амбіграмами.
Найважчою англійською скоромовкою вважається Sixth sick sheik’s sixth sheep’s sick. Спробуйте повторити її з першого разу.
Одним із найважчих для вимови слів в англійській мові, як би це іронічно не звучало, є словоpronunciation (вимова).
Колись слово girl могло бути адресовано і маленькому хлопчику, і маленькій дівчинці. Його використовували у значенні «дитина», незалежно від статі.
В англійській мові існує дев’ять способів вимовити звуку ough. Всі дев’ять, представлені у наступному реченні: A rough-coated, dough-faced, thoughtful ploughman strode through the streets of Scarborough; after falling into a slough, he coughed and hiccoughed.
Для звуку е – лише сім способів, і всі вони присутні у наступному реченні: He believed Caesar could see people seizing the seas.
Кожні дві години в англійські словники потрапляє одне нове слово. Таким чином, щороку в англійській мові з’являється у середньому 4000 нових слів.
Найчастіше використовуваний прикметник в англійській мові – good.
А найчастіше використовуваний іменник – time.
90% англійських текстів складаються лише з 1000 слів.
У США існує 24 різних англійських діалекти.
Англійську мову можна по праву вважати офіційною мовою неба – всі пілоти під час польоту ідентифікують себе й перемовляються англійською мовою.
Перший словник англійської мови було складено у 1775 році.

Як зробити перший урок після канікул цікавим?

Перше вересня -  свято знань, і традиційно (як не дивно) ніякі знання в цей день  учні не отримують.
Уроки, які проводяться першого вересня,  частіше за все мають вигляд спроби змусити учнів згадати щось із тієї інформації, яка була вивчена протягом попереднього навчального року, або лекцію із вуст вчителя про важливість освіти та нового етапу навчання.
Урок іноземної мови, англійської зокрема – урок, де кожна хвилина чітко розпланована та використовується з користю, але не у випадку першого вересня. В даній статі ми запропонуємо Вам варіанти вправ/ігор/тем для дискусій, які Ви сміливо можете використати для першого заняття з англійської мови, щоб воно пройшло цікаво і з користю.
Але перш ніж приступити до запропонованих видів діяльності –  подбайте про зовнішній вигляд класної кімнати:
- позбудьтеся застарілих матеріалів;
- подбайте про розстановку столів: розставте їх літерою П, або ж напівколом для створення менш офіційної та більш дружньої атмосфери першого заняття;
- потурбуйтесь про наявність в класній кімнаті живих квітів: зелений колір позитивно впливає на атмосферу в кімнаті, до того ж, рослини виробляють такий необхідний для роботи головного мозку кисень.
Після завершення  підготовки приміщення, подумайте, з чого ж Ви  почнете урок. Ось які види діяльності ми пропонуємо Вам використати:
Set the Rules
Перше, з чого варто почати будь-яку співпрацю – це встановлення правил.  Особливо актуальним цей вид діяльності буде, якщо клас, із яким ви працюєте –  для Вас новий. Але й при співпраці із колективом, який Ви ведете уже не перший рік, обговорення правил не буде зайвим. Кожен вчитель має свій індивідуальний та неповторний стиль викладання. Говорячи про стиль викладання, ми маємо на увазі щось більше, ніж класичний розподіл, що подається в підручниках з педагогіки. У кожного вчителя є свої вимоги, і що є прийнятним для одного, є абсолютним табу для іншого. Для уникнення стресу та гаяння дорогоцінного часу на постійне пояснення Ваших вимог – почніть роботу з їх обговорення. Підпишіть із учнями Домовленість (Contract). (Ви можете завантажити Зразок або створити потрібний документ самостійно, спираючись на особливості Ваших вимог). Дуже важливо, щоб учні мали можливість висловити свою думку, і щоб ця можливість була надана кожному. Групова робота підійде тут якнайкраще. Залежно від рівня учнів Домовленість можна заповнити українською або англійською мовою. Після підписання помістіть її на видному місці і ссилайтесь на неї кожного разу, якщо якесь із правил буде порушено.
Tell me something about your summer
Не очікуйте великої активності від учнів у перший день навчання. Якщо Ви просите їх скласти речення про літній відпочинок – дайте їм підказки. Це можуть бути картинки, розміщені в класній кімнаті, або Ви можете демонструвати їх, тримаючи в руках/за допомогою проектора, або ж просто написати необхідні слова на дошці.
Наприклад:
Sea, diving, river, village, nature, camping, hotel, grandparents, computer games, berries, fishing, fresh air, summer camp.
Ви можете спитати кожного учня індивідуально та попросити скласти речення із однією із лексичних одиниць, яка б описувала літній досвід учня.
Важливо: не варто питати кожного: How did you spend your summer? Це питання на початку навчального року вони чують на кожному уроці в тій чи іншій інтерпретації і тому натхненної відповіді на нього отримати важко.
Для більш досвідчених учнів Ви можете ускладнити завдання та попросити їх скласти запитання до однокласників та проінтерв’ювати якомога більшу кількість людей за наданий відрізок часу, після чого презентувати інформацію класу.
Як варіант Ви можете задати питання, які пов’язані з літнім відпочинком:
- What did you buy this summer?
- Who did you meet this summer?
- Who was the best person you met this summer?
- Which day do you remember the best?
- What was the most delicious dish you ate this summer?
Важливо пам’ятати, що перше заняття у навчальному році має проходити в інтенсивному ритмі при залучені всіх учнів та використанні комунікативних завдань.
Liar! Liar!
Інший варіант, яким можна зацікавити учнів під час першого уроку.
Навчаючись в будь-якому класі, наші учні завжди залишаються дітьми, і саме тому ігровий формат може стати точкою відліку їх активної діяльності на уроці.
Вправа має назву від фільма із всесвітньовідомим коміком Джимом Кері, де проблемою головного персонажа стала неспроможність сказати неправду. В нашій грі учням необхідно буде виявити того, хто каже правду і того, хто фантазує.
Роздайте кожному учню картку, на якій буде написано Tell the Truth Tell a lie або запропонований Вами варіант.  Дайте учням час подумати після роздачі карток та починайте опитувати. Учень, який вгадає вірну відповідь, забирає собі картку і, по закінчені гри, Ви зможете відзначити учнів із кращою інтуїцією.
I am an open Book
Гра, яка підійде для учнів із високим рівнем володіння мовою.
Ви можете попросити їх скласти запитання не один до одного, а до вчителя, тобто – до Вас особисто. Але, після відповіді на кожне запитання Ви зобов’язуєте кожного учня відповісти на його ж власне запитання. Activity підійде для першого знайомства з новим класом, так і для обговорення літніх канікул. Головне -  встановити ліміти складання запитань (кількість, час, тема, граматика і т. п.).
Писати про різні завдання набагато довше та нудніше, ніж проводити їх в класі, тому, озброюємось натхненням та -  вперед до нового навчального року!